14 gegužės, 2019

Apie sportą

FITASC istorija.

Šaudymas su medžiokliniais šautuvais į gyvus paukščius arba dirbtinius taikinius, norint treniruoti jaunus medžiotojus ir organizuoti varžybas, egzistavo nuo 17-to amžiaus. Pirmosios taisyklės, apibrėžiančios šiuos uzsiemimus, buvo sukurtos 19-tame amžiuje. Jos buvo sukurtos tam, kad šis užsiėmimas taptu sportu, o ne tik įgudžių parodymu, taigi nuo 20-tojo amžiaus pabaigos šis užsiėmimas tapo prestižiniu sportu. Tuo metu buvo sukurtos organizacijos, vienijančios šio sporto mėgėjus Prancūzijoje, Italijoje, Anglijoje. Iki Pirmojo Pasaulinio karo šiuo sportu užsiiminėjo tik aukštuomenė.

Po Pirmojo Pasaulinio karo buvo suformuota Tarptautinė Asocijacija, kuri vienijo nacionalines organizacijas, suvienodino šio sporto taisykles, labai sugriežtino tarptautines varžybas bei steigė prizus laimėtojams.

1921 metų birželio 4-tą dieną, Šveicarijoje, buvo įkurta Tarptautinė Medžioklės Sąjunga (International Union Of Hunting, UIC), kurios būstinė buvo Prancūzijoje. Pirmieji šios sąjungos nariai buvo: Pietų Afrika, Anglija, Belgija, Danija, JAV, Prancūzija, Norvegija, Olandija, Rumunija ir Švedija. Šios naujos federacijos tikslas buvo suburti visas nacionalinius klubus užsiimančius šaudymo sportu, pavyzdžiui šaudymu į gyvą balandį, šaudymu i skrendančias lėkštutes, šaudymu į bėgantį elnią.

Pirmasis asociacijos prezidentas buvo prancūzas Count Justinien Clary. Tuo metu UIC patvirtino taisykles visoms šaudymo su medžiokliniais ginklais sporto rūšims, kurios praktiškai pirmą kartą buvo panaudotos 1924 metais Paryžiaus Olimpiadoje. Deja, vėliau Olimpinis komiteteas nusprendė nebeįtraukti šios sporto šakos į Olimpines žaidynes. Tada UIC nusprendė pradėti rengti savo Tarptautinius Čempionatus, kurie vyko kiekvienais metais nuo 1929 iki 1939 metų. Europos čempionatai vyko 1933m, 1938m. Ir 1940 metais. Po Count Clary mirties 1933 metais, prezidento postas perėjo Maurice Faure. Generalinėje Asamblėjoje 1938 metais UIC tapo LA FEDERATION INTERNATIONALE DE TIR AUX ARMES SPORTIVES DE CHASSE (FITASC). Tuo metu ši organizacija vienijo 27 šalis bei tris šaudymo su medžiokliniais ginklais rūšis: šaudymą į gyvą balandį, šaudymą į skrendančias lėkštutes bei šaudymą į nejudančius taikinius.

Justinien Clary, 1928

Kombinuotas Medžioklinis Šaudymas buvo vienas iš FITASC krypčių nuo pat federacijos įkūrimo. Šaudymo į bėgantį elnią rungtis vykdavo jau nuo 1921 metų. Vėliau ši rungtis buvo pakeista į šaudymo į bėgantį šerną rungtį. Deja buvo nuspręsta panaikinti šią rungtį 1947 metais.

2003 metais keletas Nacionalinių Šaudymo Federacijų pareiškė norą kad vel būtų pradetos organizuoti Kombinuoto Medžioklinio Šaudymo varžybos.